Самбір. Державне училище культури.
(Костьол Вознесіння Пресвятої Діви Марії)


Орган у костьолі був змонтований чесько-австрійською фірмою «Gebrüder Rieger», opus 2662, у 1935 році. Орган мав 25 регістрів, два мануала і педаль. У 1939 році радянська влада закрила костьол, під час Другої світової війни служби відновились, але згодом його закрили знову і до 1980 року в храмі містився продовольчий склад.
У 1980 році розпочались реставраційні роботи під потреби органного залу, кошторис яких складав 190 тис. крб. Відновлення органа розпочали у тому ж році майстри з естонського містечка Раквере на чолі з Хардо Крійза. На побудову органа із свого бюджету місто виділило 150 тис. крб. Залишки старого органа демонтували та перевезли в Естонію.
7 серпня 1987 року роботи в залі були загалом закінчені, а 31 жовтня відбувся перший органний концерт, в якому виступали Валерій Коростельов та Віталій Півнов. Художні властивості органа виявились чудовими. Цьому сприяли виняткові акустичні характеристики залу: тривалість реверберації в окремих місцях перевищує 4 секунди! Орган своєю потужністю повністю наповнює звуковий простір. Навіть недоліки органа – неправильно спроектована повітряна машина, кустарно виготовлений ігровий стіл, нехлюйство в електричному монтажі – не в змозі знівелювати позитивні якості цього органа. Орган діє, використовується з навчальною а концертною метою.

 

Sambor 03

 

Sambor 04