Шановні друзі та колеги!

Перед Вами - третя версія Інтеренет-проекту "Органи України".
Перша версія з'явилася в 2002 році, але існувала недовго - до 2006 року.
У 2006 році була розроблена друга версія, яка "протрималась" до нинішнього 2019 року.
У 2006 році була створена Благодійна асоціація друзів органної музики і мистецтв, яка залучала для своїх проектів необхідних і зацікавлених людей і від імені якої здійснювались ці проекти. У 2018 році у зв'язку з вненсенням змін в бюджетений кодекс України асоціація пройшла повну перереєстрацію відповідно до нового закондавства щодо благодійних організацій.

За час існування другої версії Інтеренет-проекту в органному житті України відбулось багато змін: з'явилось багато нових органів в церквах і костьолах, в кілька разів збільшилась кількість органістів і органісток, які не тільки опанували професію органіста, але ведуть активну концертну і пропагандистську роботу. Всі ці позитивні зрушення хотілося відобразити в проекті. За цей час про нашу організацію дізналися за кордоном: про неї писали в провідних органних журналах "Тне Diapason" (США), "Орган" і "Органні салони" (Росія), матеірали про органи України публікувалися і стали відомі в багатьох інших країнах.

Але головне, мабуть, полягає в іншому. Всі нововведення можна було відобразити в рамках старої версії проекту, але нова третя версія має ряд істотних переваг, яких були позбавлені попередні версії. Вона дозволяє оперативно розміщувати, змінювати, додавати, удосконалювати інформацію, що міститься на веб-сторінках, а головне, вона доступна на мобільних пристроях, розроблена з урахуванням відображення на малих екранах. Крім того, по-суті, для модератора був розроблений конструктор сайту, интерфес якого дозволяє оперативно управляти інформацією.

З сьогоднішнього дня ми відкриваємо доступ в нову веб-версію проекту. Ще не вся інформація розміщена тут: відсутня інформація про органи Закарпаття, не введені диспозиції органів, не всі органісти представлені на сторінках - не з усіма вдалося встановити контакт. Однак основний масив інформації, а це більше 150 окремих статей в кожній із мов, вже може бути представлений для Вашого інформування та користування. Відсутню інформацію ми будемо поступово додавати, про що обіцяємо своєчасно сповіщати. Бажаємо бути для Вас цікавим і корисним ресурсом. Приємного читання!

Сергій Каліберда
президент Благодійної асоціації друзів органної музики і мистецтв,
член Асоціації органістів та органних майстрів Національної Всеукраїнської музичної спілки (союзу)

30 березня 2019 року