Органісти України


Тарас Багінець (Харків, Україна, Єкатеринбург, Росія)
В 1998 році закінчив Харківський інститут мистецтв по класу проф.. С. Юшкевича, як піаніст та органіст. Вдосконалював майстерність у Х. Вальтера (Німеччина), м. Редулеску (Австрія), Х. Фагіуса (Швеція), з. Сатмарі (Німеччина) та Л. Ломанна (Німеччина).
В 2002 році став переможцем 1-го Міжнародного конкурсу органістів ім. О.Янченка в Росії а також володарем спеціального призу Санкт-Петербургської філармонії ім. Д.Шостаковича, в 2003 році завоював 3-е місце на Міжнародному конкурсі органістів у Німеччині («IV-th International Orgelwettbewerb im Hessen»). Серед досягнень — також 4-те місце на Міжународному конкурсі органістів ім. М.К.Чурльоніса у Вільнюсі (Литва) в 2003 році та вихід у півфінал Міжнародного конкурсу ім. Й.С.Баха в Лейпцигу 2004 рік.
В 1996–2002 роках — соліст Харьківського Будинку органної та камерної музики та Харківської філармонії. З 2002 року — соліст Свердловської державної академічної філармонії (Єкатеринбург, Россія). Здійснив записи на телебаченні, два компакт-диска (2000 та 2005 роки). Гастролював на Україні, в Росії, Німеччині, Франції, Швеції, Данії, Чехії, Молдові.


Валерія Балаховська
Зацікавленість органом В. Балаховська виявила, навчаючись у музичній школі на факультативі у В.Кошуби. Концертну та гастрольну діяльність розпочала, навчаючись у консерваторії.
Після закінчення з відзнакою Київської державної консерваторії ім. П.І. Чайковського за фахом фортепіано (клас І. Павлової) та органа (клас Г.В.Булибенко) В. Балаховська з 1992 року працює солісткою Національного Будинку органної та камерної музики. Виконавську майстерність вдосконалювала у славетних музикантів, пройшла повний курс вищої виконавської майстерності "Академія старовинної музики" Е. Фон Камеке (Німеччина), майстер-класи Б. Білетера (Швейцарія), Ф. Клінди (Словаччина), Й. Трумера (Австрія), Д. Де Рой (Нідерланди), М.Дугласа (США). Завдяки майстерному володінню мистецтвом барокової артикуляції та яскравій, захоплюючій емоційністі у виконанні романтичної музики, яка поєднується з бездоганною технікою В. Балаховській вдається у творах різних стилів досягати оригінального звучання, притаманного епосі написання. До свого репертуару органістка включає нові твори сучасних композиторів і кращі взірці світової класики, які ніколи не виконувались на Україні. Органістка багато і з неодмінним успіхом гастролює по Україні, бере участь у музичних програмах на радіо та телебаченні. Приймала участь в органних фестивалях України та Польщі. Гастролювала у Німеччині, Польщі, країнах Балтії, Білорусі. У 2000 році приймала участь в ХІІ Міжнародному конкурсі Й.С. Баха у Лейпцигу. Виконавська діяльність артистки не обмежується тільки сольними виступами, вона багато співпрацює з вокалістами та інструментальними ансамблями: заслуженими артистами України І. Борко та В. Степовою, Квартетом ім. М. Лисенка, Ансамблем класичної музики ім. Б. Лятошинського, Національним ансамблем солістів "Київська камерата", дитячими хоровими колективами.


Світлана Бардаус (Чернівці)
Народилась у Івано-Франківську. Закінчила музичне училище, після якого вступила до Львівської консерваторії на два класи — фортепіано та органа. Після закінчення консерваторії стала солісткою-органісткою Чернівецької державної філармонії. У 1995 році приймала участь у Міжнародному конкурсі органістів в Італії.

Галина Булибенко (Київ)
Булибенко Галина Вікторівна народилась у м. Харкові. Дитинство пройшло у Києві, де закінчила середню школу та Дитячу музичну школу при Київській консерваторії. Вищу музичну освіту здобула у Київській консерваторії по класу фортепіано (доц. В.М. Сагайдачний). З 1970 року почала займатись у класі органа (проф. А.М.Котляревський).
У 1973 році закінчила консерваторію по класу фортепіано і розпочала роботу в консерваторії. Через рік, у 1974 році, закінчила клас органа і поступила в асистентуру-стажування, а у 1977 році закінчила її за фахом органного виконавства. У 1978 році розпочала педагогічну роботу, а через два роки — у органному класі консерваторії.
Як органний виконавець стажувалась у провідних органістів Європи: проф. В. Шетеліха та Е. Фон Камеке (Німеччина), проф. М.Шлехта (Чехія), проф. Ф.Клінди (Словаччина) та інших, відвідувала майстер-класи Л.Кремера (Австрія). Галина Булибенко є лауреатом І-го національного конкурсу органістів (1982). За час своєї концертної діяльності зіграла більше 300 сольних концертів в Україні та за кордоном. В репертуарі особливе місце займають твори українських композиторів, багатьом з цих творів вона дала шлях в життя, будучи їх першим виконавцем. Багато записує до фондів Українського радіо, випустила платівку творів П. Ебена (фірма „Мелодія”). Має друковані музикознавчі роботи. За великий внесок в розвиток музичної культури їй присвоєно почесне звання Заслуженого діяча мистецтв України (1995).
Нині професор Г. В. Булибенко продовжує педагогічну діяльність у Національній музичній академії, очолює клас органного виконавства. Її випускники — відомі українські органісти, педагоги та музичні діячі: В.Варламова (Москва) —лауреат міжрегіонального конкурсу органістів; О. Коваль (Суми) — органіст, організатор та директор популярних міжнародних фестивалів; В. Самохвалов (Дніпропетровськ) — колишній соліст Дніпропетровського будинку органної та камерної музики, Т. Орлова (Біла Церква) — солістка Білоцерківського будинку органної музики, В. Балаховська (Київ) — солістка Національного будинку органної та камерної музики, Н. Молдован (Хмельницький) — солістка Хмельницької філармонії, І. Харечко (Київ) — солістка Національного будинку органної та камерної музики та інші. У органному класі, який очолює Г. В. Булибенко, на різних курсах навчаються студенти, які вже постійно працюють органістами, а також студенти з-за кордону.

Надія Величко (Львів)
Народилась у Львові. Закінчила Вищий державний музичний інститут ім. М.Лисенка, проходила асистентуру-стажування в Національній музичній академії ім. П.Чайковського у Києві, як концертмейстер і факультатив по класу органа у професора Г.Булибенко.
З 2001 року працює солісткою-органісткою у Львівському будинку органної та камерної музики. Брала участь у львівських фестивалях «Контрасти», «Музика тисячоліття», III та IV Фестивалях давньої музики у Львові, співпрацювала в концертних проектах з кращими колективами міста. В складі оркестру Da Capo гастролювала у Німеччині. В репертуарі органістки найскладніші твори Й.С. Баха, Д. Букстехуде, Й. Пахельбеля, Н. Брунса, С.Франка та інших.

Наталя Висич (Ужгород)
Закінчила Київську державну консерваторію та аспірантуру у класах професора А. Котляревського (орган) та професора А. Снегірьова (фортепіано). В 1980 р. отримала почесний диплом за участь в Міжнародному фестивалі інтернаціональної дружби, в 1982 р. — диплом на Республіканському конкурсі органістів у Києві, а в 1983 р. — звання лауреата та спеціальний приз за виконання творів українських композиторів на Республіканському конкурсі камерних оркестрів та музикантів-виконавців.
В репертуарі Н. Висич — сольні програми, присвячені Й.С. Баху, С. Франку, М. Регеру, тематичні програми з творів попередників, угорська, чеська органна музика, твори зарубіжних композиторів ХХ ст.
У 1994 р. Н. Визич присвоєно почесне звання Заслуженої артистки України. Працює солісткою Закарпатської філармонії, веде інтенсивну концертну діяльність, гастролює за кордоном.

Ніколай Григоров (Харків, Україна, Москва, Росія)
Народився в Харкові, музичну освіту отримав в Московській консерваторії ім. П.І.Чайковського, яку закінчив з відзнакою у 1988 році за двома спеціальностями: фортепіано (проф. О.М.Жуков) та орган (народний артист Б.А Романов). В 1992 році закінчив асистентуру-стажування Московської консерваторії за спеціальністю "орган". Стажувався на майстер-курсах у М. Хазельбека, А. Маркона, А. Сеа Галана, К. Террі.
Ще у часи студентства розпочав концертну діяльність. Перший сольний концерт дав у 1982 році в Піцунді. З 1988 року – органіст Харківської філармонії. З 1998 р. — соліст (орган та клавесин) ансамблю старовинної музики “Мадригал” Московської державної філармонії, викладач Академічного музичного коледжу при Московській консерваторії. Виступав у найбільших залах Росії, країн СНД, Латвії, . З успіхом виступав у Німеччині, Італії, Іспанії, Польщі. Приймав участь у численних музичних фестивалях. Записувався на радио, телебаченні, CD.

Ольга Дмитренко (Київ)
Концертну діяльність О. Дмитренко розпочала з 10 років, під час навчання у середній спеціальній музичній школі iм. М.В.Лисенка по класу фортепіано, яку закінчила у 1972 poцi. У 1976 р. закінчила Київську державну консерваторію ім. П.І.Чайковського, поступила в асистентуру-стажування в тому ж навчальному закладі по класу органа проф. А.Котляревського. Через два роки успішно склала випускний екзамен, а ще через рік отримала Почесний диплом I ступеня на конкурсі органістів „Празька весна ¬— 79” і стала першим серед українських органістів дипломантом міжнародного конкурсу.
Після закінчення асистентури була призначена на посаду головного органіста щойно створеного Будинку органної та камерної музики (1981 р.), де працює до теперішнього часу. За час роботи солісткою Національного Будинку брала участь у численних міжнародних органних фестивалях в Україні, Росії, Литві, Латвії, Вірменїї, Польщі, Німеччині, Італії; першою презентувала твори украінських композиторів Л. Дичко, В. Зубицького, М. Шуха, Б. Льонка, Г. Саська, В. Гончаренка, Н. Самохваловоі, I. Щербакова, В. Губи, Л. та Ж. Колодубів.
У 1994 р., як піаністка, O. Дмитренко отримала Grand Prix фестивалю „Reqjna Volodimir Horouvitz in Memoriam”.
О. Дмитренко працює органісткою та художнім директором у Кафедральному римсько-католицькому храмі св. Олександра. За ініціативи О. Дмитренко 30 квітня 2002. р. відбулось відкриття в храмі св. Олександра великого концертного органа на 41 регістр, який отриманий у дар від міста Бамберг (Німеччина). О. Дмитренко була організатором та натхненником перенесення великого і досконалого інструмента.
О. Дмитренко — енергійний та талановитий організатор. За її ініціативою відбуваються цикли вечорів духовної музики, розробляються творчі частини різноманітних фестивалів. О. Дмитренко постійно проводить музичні концерти для дітей та юнацтва у Будинку органної та камерної музики, бере активну участь у роботі Музичної спілки KM України і Асоціації органістів України.

Ольга Єфремова (Одеса)
Ольга Єфремова закінчила Одеську консерваторію по класу фортепіано у проф. Е.Коваленко та по класу органа у В.Рубахи. Потім навчалась в аспірантурі Санкт-Петербурзької консерваторії у відомої органістки проф. Н.Оксентян, потім вивчала під керівництвом М. Корхонена старовинну музику в Фінляндії. В 1996—1998 роках була аспіранткою Вищої музичної школи м. Штутґарта (Німеччина) — керівник проф. Людгер Ломан.
О.Єфремова приймала активу участьу багатьох європейських майстер-класах у видатних органістів сучасності Дж.Лауквіка (Норвегія), Л.Рогга (Швейцарія), Д.Титтерінгтона (Велика Британія), М. Радулеску (Австрія).
З початку 1990 років органістка багато гастролювала в країнах Європи (Велика Британія, Фінляндія, Польща, Німеччина, Росія). В 1998 році. О. Єфремова удостоєна диплому Міжнародного конкурсу органістів в Удині (Італия), а в 2001 році . стала дипломантом Міжнародного конкурсу органістів ім..Ф.Шуберта в Кремоліно (Овада, Італія).

Ірина Калиновська (Київ)
У 1978 році з відзнакою закінчила Київську державну консерваторію ім. П.І.Чайковського по фортепіано (клас професора А.А. Янкелевича) та органу (клас професора А.М.Кот-ляревського). Стажувалась у відомих майстрів за кордоном: В.Шетеліха (Німеччина), Ф.Клін-ди (Словаччина), Л.Дігріса (Лит-ва), Л.Кремера (Німеччина), Неодноразово приймала участь у міжнародних та республіканських фестивалях та конкурсах. У 1982 році стала лауреатом Всеукраїнського конкурсу органістів, на якому їй було присуджено спеціальний приз за краще виконання творів радянських композиторів.
Ірина Калиновська — одна з ведучих органісток України, солістка Національного будинку органної та камерної музики. У 1996 році їй присвоєно звання Заслуженої артистки України. Виступала з сольними органними концертами у Прибалтиці, Росії, Білорусі, Молдові, Словаччині, Югославії, Польщі, Німеччині, Італії, Фінляндії, Англії.
Різноманітний та цікавий репертуар органістки охоплює широкий діапазон творчості від старовинних майстрів до музики сучасників. В програмах багато творів композиторів-романтиків: Ф.Мендельсона-Бартольді, Ф.Ліста, Р.Шумана, С.Франка, Ш.Відора та інших. Гру І.Калиновської відрізняє особлива романтичність трактування. Значне місце в програмах займає музика сучасних композиторів: А.Шнітке, Ю.Юзелюнаса, А.Калниня, та інших. Частина репертуару сучасної музики постійно розширюється за рахунок новостворених творів українських композиторів: В.Губи, Л.Дичко, Е.Станковича та інших.
Поряд з органними концертами І.Калиновська часто виступає з сольними клавесинними програмами, в ансамблях з вокалістами та інструменталістами, а також з камерними та симфонічними оркестрами. Має численні записи на радіо.

Орест Коваль (Суми)
Народився у 1949 році у Львові. Закінчив музичну школу, потім, у 1968 році Львівське музичне училище ім. М.Шашкевича по класу фортепіано і в тому ж році поступив у Львівську консерваторію. Продовжував навчання у Київській Державній консерваторії ім. П. І. Чайковського по класу фортепіано (клас Т.П.Кравченко), яку закінчив у 1974 році. У 1980-83 роках навчався у тій же консерваторії, як органіст (спочатку клас А.Н.Котлярев-ського, потім Г.В.Булибенко). З 1974 року проживає та працює у м. Суми. Організатор популярних міжнародних фестивалів класичної музики «Organum», найвідомішого, щорічного — «Bach-fest» та джазової музики «Jazz-fest». О.Коваль є художнім керівником камерного ансамблю «Organum».

Володимир Кошуба (Київ)
Закінчив Київську державну консерваторію у 1972 р. як піаніст (клас професора Т. Кравченко), а у 1979 р. як органіст (клас професора А. Котляревського). Після закінчення консерваторії працював у Київській державній філармонії, а з 1982 р. — соліст-інструменталіст Будинку органної та камерної музики.
В концертному репертуарі В. Кошуби різноманітні тематичні програми: французької, німецької музики, віденських класиків, композиторів-романтиків ХІХ ст. та інші. Велику зацікавленість В. Кошуба проявляє до сучасної музики, в його виконанні звучать твори М. Колесси, Е. Арро, Г. Мушеля, В. Губи.
Підвищенню професійної майстерності сприяло стажування у 1985 р. по класу органа у видатного органіста, професора Хуго Лепнурма у Талінській консерваторії та участь у 1989 р. у Міжнародному семінарі у Мюнхені.
У 1988 р. В. Кошубі присвоєно звання Заслуженого артиста України.
В. Кошуба один з найвідоміших за кордоном концертуючих органістів України. Його гастрольні концерти відбулись у Німеччині, Швейцарії, Голландії, Італії, Англії, Сербії, Хорватії, Чехії, Польщі, Словаччині, Болгарії, Австрії, Швеції, Іспанії, Бразилії, Уругваї, Аргентині, США, Японії, Росії, країнах Балтії. У 1995 р. йому присуджено звання Почесного члена Італійської Музичної Академії. З 1996 р. — Почесний громадянин м. Кіото (Японія).
Працює солістом Національного будинку органної та камерної музики. Продовжує інтенсивну концертну діяльність.

Роман Красновский (Харків, Україна, Кармель, Ізраіль)
Роман Красновський народився в Донецьку в 1955 році в родині музиканта. У віці 5 років почав грати на фортепіано. Ще дитиною брав уроки у Арама Хачатуряна, який переконував його вивчати композицію в Московській консерваторії, але юнак вирішив стати інтерпретатором музики, а не її творцем.
В 1970 році він поступив в музичне училище і розпочав виступати публічно, як соліст Донецької філармонії. Потім, до 1979 року він продовжував навчання в Харківському інституті мистецтв. Ще студетом, разом з оркестром Харківської філармонії, грав на клавішних інструментах: фортепіано, клавесині, челесті. Він часто виступав, як соліст з симфонічним оркестром, виконуючи концерти Рахманінова і Прокоф’єва, «Рапсодію в синьому» Дж.Гершвіна, шість клавесинних концертів Й.С.Баха.
Красновський навчався на органі у проф. Г. Козлової в консерваторії у Горькому (нині Нижній Новгород) з 1986 по 1989 рік. Потім брав майстер-класи у Лео Крамера в Німеччині та інших професорів в музичних центрах у Відні. Головна робота органіста Харківської філармонії не заважала йому виступати як піаністу, клавесиністу та акомпаніатору з відмомими музикантами.
В 1990 році він імігрував в Ізраїль, і проживає в м.Кармель в Північній Галілеї. Викладає курс органа в Ієрусалимській духовній академії музики і танцю та фортепіано в Консерваторії в Кармелі. Він часто виконує духовні твори на органі Церкви Спасителя і в Абатстві Успіння в Ієрусалимі, в містах Джаффо та маленькому Табха. Він акомпанує камерним ансамблям та виступає, як соліст, з відомими оркестрами, такими як Ізраїльський симфонічний оркестр. Він виконує фортепіанні твори на ізраільському радіо, в телевізійних програмах. Як органіст, його запрошували виступати на багатьох подіях в Австрії, Німеччині, Нідерландах, Швейцарії, Сполучених Штатах Америки. Він також викладає курс органа в Вестфалії в Німеччині.
Після 20-річної перерви смерть ізраїльського Прем’єр-міністра Іцхака Рабіна повернула Красновського до композиції. Його органний твір був виконаний під час щорічного туру по Європі. Кельнська та франкфуртська публіка та преса високо оцінили роботу, яку представив автор. Тоді він продовжив композиторську практику, і свої нові роботи представив під час туру по Швейцарії та Німеччині в 1997 році. Критика позитивно поставилась до композицій Красновського.
Репертуар Красновського охоплює широкий спектр музики від барокової до класичної, від романтичної до сучасної. Особливо відданий Роман Красновський Олів’є Мессіану та Френсісу Пуленку.
В 1993 році він записав компакт-диск «Органна музика церкви Св. Єлизавети міста Марбург», який високо оцінили європейські органісти, зокрема Ханс Хазелбок. Твір Й.С.Баха з цього диску Красновський виконував на приватній сесії ізраільському прем’єр-міністру за півтора року до трагічної смерті Рабіна. Інший компакт-диск був записаний у вересні 1997 року на органі Зільбермана церкви Св.Петра в Базелі і органі Kuhn міської церкви міста Ленцбурга (також Швейцарія).

Георгій Курков (Вінниця)
Народився у 1954 році. Музичну освіту отримав у Київській Державній консерваторії ім. П. І. Чайковського та аспірантурі Ленінградської консерваторії ім. Римського Корсакові по класу фортепіано (проф. Т.П.Кравченко), органу (проф. Н.І.Оксентян) та теорії виконавства (проф. С.М.Хентова).
Курков є організатором (1993 рік) та художнім керівником камерного оркестру Вінницької обласної філармонії «Arcata», заслужений діяч мистецтв України, доцент Вінницького Державного педагогічного університету ім.М.Коцюбинського. Гастролював по багатьох країнах Європи та України та Росії разом з оркестром та як органіст. Приймав участь у численних фестивалях органної та камерної музики. Є ініціатором та організатором фестивалів та концертів у рідному місті. Проводить активну музично-пропагандистську діяльність серед школярів та юнацтва.

Людмила Ларук (Самбір)
Людмила Ларук народилась у м.Стрий Львівської області. З відзнакою закінчила стрийську музичну школу, потім, також з відзнакою, Дрогобицьке музичне училище і у 1978 році стала студенткою Львівської консерваторії (клас фортепіано проф. К.Донченка), яку закінчила у 1984 році. За направленням, як піаністка, розпочала роботу у Самбірському училищі культури. На базі училища вирішено було відкрити органний зал. У 1987 році Л.Ларук вдруге поступає до Львівської консерваторії на стаціонар і у 1991 році закінчує її з відзнакою по класу органа.
З 1990 року є викладачем органа та фортепіано в училищі культури. Створила і веде клас органної гри. Одночасно веде інтенсивну концертну діяльність, як в самбірському залі органної та камерної музики, так і під час гастрольних подорожей. Гастролювала у всіх органних залах України, приймала участь у фестивалях органної музики в Молдові, Білорусі, Польщі. З гастролями у Польщі виступала у Сандомирі, Камені-Поморському, Кальварії, Ярославі, Лєжайську, Любліні та інших містах.
Гру Л.Ларук відрізняє стримано-прихована емоційність, глибоке проникнення у музичний задум, точне відчуття ритмічної структури твору. Самбірський орган, теплий і мелодійний, допомагає органістці розкрити і глибокий ліризм, ніжність, меланхолію у творах, і патетичність, суворість окремих музичних епізодів. В репертуарі органістки, поряд з відомими і популярними, менше відомі твори Л.Н.Клерамбо, Ж.Леменса, П.Манца, Ч.Турнемира, Г.Янга, В.Губи, А.Мухи та інших. Часто в своїх концертах виступає в дуетах з іншими органістами, зокрема Є.Куклею, В.Півновим. На концертах в „рідному” органному залі у м.Самборі часто виступає в дуеті з скрипалем Ігорем Захарченко.

Наталія Молдован (Хмельницький)
Після закінчення музичної школи в Старокостянтинові Хмельницької області продовжила навчання у Хмельницькому музичному училищі на фортепіанному та теоретичному відділенні. В 1976 році вступила до Київської консерваторії на фортепіанний факультет, клас проф. В.М.Воробйова, тут же розпочала відвідувати заняття по спеціальності органа у А.М. Котляревського. Сімейні обставини змусили переїхати до Харкова, де вона отримала вищу освіту в Харківському інституті мистецтв по класу фортепіано.
В 1993 році поступає в Київську консерваторію, яку на відмінно закінчує по класу органа у Г.В.Булибенко. З 2000 по 2004 рік закінчила там само аспірантуру у Г.В. Булибенко.
З 1991 року стає солісткою-органісткою Хмельницької філармонії, в якій був встановлений новий орган. Майстер-класи у професора Ф.Клінди (Словаччина) та професора Й.Труммера (Австрія). Гастролювала в Польщі, Австрії, Білорусії, багатоьх містах України.

Ярослава Нікуліна
Навчається на V курсі Національної Музичної академії по класу органа у проф. Г. В. Булибенко. Після закінчення музичної школи ім. Л. Ревуцького (викл. Федорченко) у 1996 -98 р.р. навчалась у музичному училищі ім. Р. Гліера (викладач Смєхова) по класу фортепіано. Почала приймати участь у супроводі церковних служб на електрооргані у відновленій лютеранській церкві св. Катерини.
У 2000 році, коли стало відомо, що громада церкви з німецького міста Райне передасть орган в лютеранську церкву Києва, спеціально виїжджала у Німеччину для знайомства з органом та вивчення церковної літургії, де пройшла курс органного виконавства у відомих органістів.
Гру Я. Нікуліної відрізняє точна пальцева атака, стримане використання потужних можливостей органа, свіжість музичної інтерпретації, глибока емоційність та мелодійність.

Поєднання академічного навчання у вузі у провідних українських органних педагогів з постійною практикою гри на органі церкви дає можливість Я. Нікуліній швидко вдосконалювати майстерність володіння інструментом.

Катерина Огаркова (Рівне)
Закінчила Казанську консерваторію (Росія) у класі професора Р.Абдуліна за фахом фортепіано (2000 р.) та за фахом орган (2001 р.). Брала участь у майстер класах професорів П.Діке (Німеччина), М.Шанюї (Франція) та А.Слевела (Голандія).
З 1999 р.- солістка Рівненської філармонії. У липні 2002 р. брала участь у роботі літньої Академії у м. Гарлемі (Голандія), де навчалась у професорів Л.Ломана (Німеччина), Л.Гельми (Італія), З.Самарі (Німеччина). Гастролює в Україні та за кордоном.

Тетяна Орлова (Біла Церква)
У 1990 р. закінчила Київську державну консерваторію по класу фортепіано та органа. Працює солісткою Білоцерівського будинку органної та камерної музики.
Віталій Півнов (Львів)
Навчався грі на віолончелі в музичній школі ім. М. Крушельницької, паралельно з дозволу органіста і викладача консерваторії С. Дайча освоював гру на органі філармонії. Вже на випускному вечорі в музичній школі виступав перед вчителями і співучнями, як органіст. Після закінчення консерваторії В. Півнов залишається органістом оперного театру, хоч почав діяти великий орган в костьолі св. Магдалини у Львові. Півнов вирішує вчитися далі в Київській консерваторії, де клас органа створив і очолював А. Котляревський. Одночасно з навчанням працює віолончелістом в Державному симфонічному оркестрі у диригента С. Турчака. В 1980 році В. Півнов закінчує навчання і отримує диплом концертуючого органіста. За ініціативою А. Котляревського в Києві розпочинаються роботи з створення Національного будинку органної і камерної музики. А. Котляревський пропонує В.Півнову роботу органіста та органного майстра в Національному будинку. Для вивчення побудови інструмента та набуття належного досвіду його відряджають на стажування в Крнов, на всесвітньо відому органну фабрику «Rieger-Kloss». Тут він вивчає тонкощі виготовлення органів, консультується у досвідчених органних майстрів.
В 1984 році став можливим переїзд Півнова у Львівське об’єднання музичних ансамблів, якому було передано органний зал і орган в костьолі св. М. Магдалини. В 1986 році в органному залі припиналась концертна діяльність: орган вимагав ремонту. Лише у 1988 році розпочався ремонт органа, а в наступному 1989 році приміщення залу і весь будинок знову опинились в аварійному стані. Розпочався капітальний ремонт будинку. Так фактично органіст опинився, в котрий раз у своєму житті, знову без органа…
Віталій Півнов — один з небагатьох органних майстрів, які можуть повернути до життя старий орган, здійснити перевезення, правильно тонувати і налагодити інструмент. В. Півновим відновлено декілька інструментів у різних містах України, серед них орган з костьолу св. Мартина у Львові. В 1990 році залишки органа були перевезені в Музей історії релігії, де в 1991 році було виготовлено нові труби, відреставровано механіку та систему включення регістрів, більшість металевих труб довелось виготовляти або заміняти. Розрахунок і виготовлення труб здійснив В. Півнов.
В. Півновим відновлено інший унікальний орган — з села Поморяни Золочівського району. Його, як консультанта і органного майстра запрошували для робіт по встановленню та відновленню органів в Дунаївцях та Полонному Хмельницької області, м. Червонограді Львівської області, музичному училищі в Черкасах та інших місцях.
Довгий час В. Півнов був органістом та органним майстром Львівського будинку органної і камерної музики. З його участю проходять концерти камерної музики з органом в приміщенні Музею історії релігії (Домініканському соборі). В його репертуарі значна частина органної музики: барокова, романтична, сучасна. В програмах В. Півнова — концерти шведської, фінської, німецької, австрійської, французької, американської музики, концерти з творів окремих композиторів. Іноді органіст готує оригінальні літературно-музичні композиції. Щорічно В. Півнов дає понад 250 сольних та ансамблевих концертів.

Вероніка Струк (Одеса)
Вероніка Струк - органістка Німецької євангелистсько-лютеранської церкви України (St.Paul-Kirche – Odessa), концертмейстер Одеської опери, організатор та художній керівник камерного ансамблю «Вічна музика»» ("Ewige Musik").
Закінчила з відзнакою Одеську державну консерваторію ім. А. В. Нежданової по спеціальностям: фортепіано (клас проф. І. Сухомлинова), концертмейстерство, камерний ансамбль, а також факультативно органний клас доц. В. Рубахи. Як піаністка та органістка стажувалась в Німеччині (Rheinsberg) у Дж.Бернса та Румунії (Sibiu) у Урсули та Курта Філіппі. Гастролювала по Україні та Німеччині, стала дипломантом міжнародних фестивалів. На посаді церковного органіста в St.Paul- Kirche в Одесі, здійснює сокерівництво семінаром для церковних музикантів НЕЛЦУ. В Одесі разом із солістами ансамблю «Вічна музика» регулярно дає концерти в протестантських церквах.

Петро Сухоцький (Луцьк)
Закінчив клас органа у Львівській консерваторії. Учень Самуїла Дайча. Після закінчення консерваторії, як молодий спеціаліст, був напрвлений до Луцька, де планувалось встановлення концертного органа. Однак, через негативні тенденції у культурі через розпад Радянського Союзу, орган встановлений не був. Працював викладаченм фортепіано у музичному училищі. Після встановлення великого органа у костьолі св. Петра і Павла у Луцьку, став його постійним органістом.

Ірина Харечко (Київ)
В 1995 році закінчила Київську державну консерваторію ім.. П.І. Чайковського (по класу фортепіано — у А.М. Снєгірьова та органа — у Г.В.Булибенко), Продовжувала навчання а аспірантурі у професора Дороті де Рой (Голландія, 1997) та Г.В.Булибенко. Солістка Національного будинку органної та камерної музики. Гастролювала у Німеччині, Голландії, Бельгії, Україні.

Володимир Хромченко (Ялта, Лівадія)
Див.тут Сторінка Ялта...


Ирина Цайтц (Львів, Україна—Базель, Швейцарія)
Народилась і виросла в сім`ї музикантів у Львові. Після закінчення десятирічки по клaсу фортепіано у Л.В.Голембо продовжила професійну освіту у Львівській Державній консерваторії ім. М.Лисенка у професора О.Криштальського та одночасно у класі органа С.Дайча. У 1988 році І.Цайтц отримала Диплом та спеціальну нагороду на Міжреспубліканському конкурсі органістів у Києві, де була тоді наймолодшою учасницею.
У 1990 році поступила в аспірантуру по органу Краківської музичної академії до професора Яна Яргоня. У 1991 p. вона була прийнята до Музичної академії Базеля (Швейцарія) у концертний клас відомого органіста професора Гі Бове. Під час навчання у Швейцарії вдосконалювала майстерність на курсах у Ж. Гію, Дж. Лауквіка, М.-К. Аллен. У 1994 році отримала концертний Диплом з відзнакою як органістка. Продовжила освіту в Люцерні в Музичній академії як хоровий диригент, яку завершила здобуттям диплому у 1997 р.
Різностороння музична освіта дозоляє І. Цайтц проводити широку концертно-виконавську і педагогічну діяльність. У репертуарі органістки — твори усіх стильових напрямків та епох, вона виступає регулярно з сольними органними програмами та з оркестрами, її запрошують на відомі фестивалі у різні країни Західної, Східної Європи та США. Зараз вона обіймає посаду органістки та хорового диригента у Кантоні Базельланд, де проживає з родиною.
У лютому 2006 року І. Цaйтц організувала експертизу та ремонт органа Львівського Будинку органної та камерної музики і приймала участь у відкритті відреставрованого інструменту в рамкaх міжнародного фестивалю "Ренесанс", а у жовтні 2006 р. була ініціатором та організатором першого на Україні міжнародного органного симпозіуму. Вона є мистецьким керівником міжнародного органного фестивалю "Діапазон" (2007 і 2008 роки).

Олена Чернікова (Київ)
Народилась у Києві, займатись музикою розпочала з 5 років, закінчила музичну школу по класу фортепіано, потім продовжила навчання на фортепіанному відділі Київського державного музичного училища ім.. Р.М. Гліера, в 2001 році з відзнакою закінчила Національну музичу академію ім..П.І. Чайковського по спеціальностям фортепіано (клас професора І.В. Павлової) та органа (клас професора Г.В. Булибенко). Концертну діяльність розпочала ще в студентські роки.
У 1996-2000 роках працювала на посаді органного майстра НМАУ ім.. П.І. Чайковського, у 2001-2002 роках працювала органісткою Київської дитячої академії мистецтв.З 2001 року працює концертмейстером у Київському державному коледжі естрадного та циркового мистецтв.
У 2004-2007 роках посідала посаду органістки Костелу ордену Братів Капуцинів, у 2004-2008 роках працювала концертмейстером в класі диригування на курсах підготовки регентів.
Її репертуар включає в себе твори для органа різних стилів та епох. Свою виконавську майстерність О.Чернікова вдосконалювала на майстеркласах провідних органістів Європи: Дорти де Рой, Б.Вісгерхофа (Голландия), Б.Білитера , Г.Баха, К.Паульсмайєра, И.Штробла, Х.Лінкера (Швейцарія), И.Трумера, Х.Метцегера (Австрія), К.Круммахера, К.Йогансена, О.Беннінгоффа, М.Зандера, М.Виллінгера, Х..Герінга (Німеччина), К.Стембріджа (Великобританія).
О.Чернікова є лауреатом I Відкритого загальнонаціонального фестивалю-конкурсу «Королівські аудієнції-2005» у Дніпропетровську (3 премия), володарем спеціальної премії II Міжнародного фестивалю-конкурсу В.Кікти (Архангельськ, 2006). Брала участь у багатьох міжнародних фестивалях в Україні та Польщі.


Валерій Коростельов
Анна Макрова
Георгій Чичерін
Леонід Тарнопольський