Волинь

Луцьк
Орган костьолу св. апостолів Петра і Павла

Встановлення органа та створення будинку органної та камерної музики у Луцьку планувалось ще у 1990 році. Після закінчення консерваторії до Луцька прибув соліст-органіст, але розпад СРСР та економічний занепад припинили процес створення будинку органної музики, а орган встановлений не був. Після передачі костьолу віруючим, у 1999 році з Німеччини був перевезений та встановлений у костьолі орган. Завдяки зусиллям єпископа Маркіяна Трофим’яка, ординарія Луцької дієцезії римо-католицької церкви, цей орган був переданий, як гуманітарна допомога для єпархіального костьолу Луцька.
Цей інструмент був побудований у 1953 році органобудівниками Генріхом Рохльфінгом та Маттхайсом Крейнбрінком з міста Оснабрюк на одній з найдавніших органних фірм, заснованій у 1790 році Людвігом Рохльфінгом (Ludwig Rohlfing).
Монтаж органа на новому місці, який продовжувався 4 місяці, проводили досвідчені майстри, запрошені з Польщі. Їм довелось суттєво змінювати конструкцію органа, розміщення віндлад, але, на здивування старих власників органа, на новому місці польським майстрам вдалось „оживити” навіть такі регістри, які останнім часом на старому місці не використовувались (Schwebung у ІІІ мануалі та інші).
Орган має 40 регістрів у трьох мануалах та педалі, 2680 труб. Мануали мають по 56 клавіш (До — соль’’’), педаль — 30 (До — фа’’). Трактура електропневматична. Орган типово романтичний, з характерним для культових органів підбором регістрів, має 6 мікстур та аліквот, 5 язичкових регістрів. Найбільш артистичними та приємними є Konzertflote у І мануалі, гострі мікстури, Schwebung у ІІІ мануалі.
Пульт органа пересувний і знаходиться на бічному балконі, з правого боку від органа. Органіст, хормейстер чи диригент можуть керувати хором чи оркестром, що досить зручно.
Орган використовується для служби. Іноді у костьолі відбуваються концерти духовної музики. Постійним органістом є Петро Сухоцький.

disposition
Ковель
Орган костьолу Успіння Пресвятої Богородиці


Костел Успіння Пресвятої Богородиці в м. Ковелі —святиня XVII ст., перевезена у 1995 році в місто Ковель з села Вишеньки. У 1996 році відбулось урочисте освячення перенесеного храму.
У 1997 році німецька парафія Ліше (Мюнстерська дієцезія) подарувала ковельській церковній громаді орган, виготовлений фірмою «Ludwig Rohlfing». Цей інструмент став першим органом у Волинській області, який зазвучав у післявоєнний час у католицькій святині. Урочисте освячення органу відбулося 24 грудня 1997 року єпископом-ординарієм Луцької дієцезії Маркіяном Трофим’яком.
Інструмент має 2 мануала і педаль, 18 регістрів, механічно-пневматичну трактуру.